Který zvolit? MacBook Air či Pro? Nebo stačí MacBook?

Jaký přenosný počítač od Apple zvolit? Vaše častá otázka, zde je srovnání MacBooku Air, MacBooku Pro (poslední generace 13″ a 15″, předchozí genarace před USB-C) a samozřejmě MacBooku. Takže zásadní otázka zní – který jsi zvolil ty a proč?

Hudba: Sing For You – DJ Quads – https://soundcloud.com/aka-dj-quads/sing-for-you

Technika:
Sony Alpha a6300 + Sigma 30mm/1.4 + Sony 20mm/2.8
Rode Videomic Pro
iPhone 7 Plus
Zoom H4N + Sennheiser wireless mic
iPod + Rode SmartLav+ / Rode VideoMicro
Sennheiser wireless mic

Více:
http://instagram.com/petrmara
http://facebook.com/petrmara
http://Ask.fm/petr_mara

https://vimeo.com/petrmara
http://petrmara.com
Video Rating: / 5

Filed Under: Welcome To Mac

Tags: , , , ,

Comments (11)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Nina Sedláčková says:

  Ahoj,už nějakou dobu plánuju si koupit MacBook ,proto koukám na plno videí a recenzí.Asi hlavních důvodů, že budu dělat velkou prezentaci , A potřebuji počítač který by se mi nesekal chtěla bych tedy MacBook ,Ale na různých recenzí jsem zaslechla že to má náhražky něčeho jako je Word, power point a tak se chci zeptat když budu dělat prezentaci na Macbooku na nějaké jejich aplikaci něco jako je Power Point půjde prezentace normálně přeposílat někomu kdo MacBook nemá.

 2. Radek Knybel says:

  MacBook řeším posledního půl roku nikdy jsem ho neměl,koupil jsem si GoPro 5 a chtěl bych stříhat videa ve 4K na kterým macbooku by to šlo ale abych za nej nedával 50k
  Za odpověď kohokoliv předem děkuji

 3. Akarienta says:

  Docela mě překvapuje, že se tady opomíjí velká skupina uživatelů MacBooku, což jsou profesionální programátoři. Pokusím se tedy shrnout své zkušenosti. Cena je pro mě nepodstatný parametr, zařízení používám ke každodenní několikahodinové práci a musí mi především vyhovovat. Přenosné flash disky nepoužívám již několik let, veškerá data mám v cloudu. Velice podstatné jsou však pro mě porty kvůli možnosti připojení dvou až tří externích monitorů najednou, přičemž HDMI je dnes na každém monitoru a přes Thunderbolt 2 bez jakékoliv redukce zapojím externí monitroy přes miniDP (oba Thunderbolt 2 porty využívám denně). USB používám pouze k připojení sluchátek s digitálním přenosem zvuku kvůli kvalitnímu poslechu hudby při práci, výjimečně pro dobytí iPhonu (během pracovní doby telefon nepoužívám, dobíjím standardně v autě při cestě do/z kanceláře). Výdrž baterie je pro mě nepodstatná, počítač nepoužívám bez zapojení do proudu déle než 2 hodiny (prezentace a meetingy). Velice podstatný je pro mě výkon procesoru a dostatečná pamět kvůli kompilování zdrojových kódů. Touchbar je pro mě nezajímavý, dokud nebude na externích klávesnicích, display používám pouze jako třetí/čtvrtý monitor a počítač mám na vyvýšené podložce kvůli dobré ergonomii. Stejně tak neocením MacSafe. Mám MacBook Pro 2015 a při jeho pořizování cca před rokem (měnila jsem za stejný, ale starší model) jsem dlouho váhala, jestli si pořídit ještě starší generaci (největší výhoda: porty) nebo už novější generaci (největší výhoda: výkon). Nakonec vyhrál stále ještě starší model, vidím jako obrovskou výhodu, že v žádné kanceláři u klienta nepotřebuji žádné redukce, a to hlavně kvůli připojování externích monitrů, které předem nevím, jaké budou. S potřebou připojení k ethernetu nebo VGA jsem se, díky bohu, již více než rok nesetkala. Kód, který na svém MacBooku Pro zkompiluji za cca 15s, zkompiluje kolega s Windows notebookem ve stejné cenové kategorii za několik minut. Vzhledem k tomu, že to je úkon, krerý denně provádím zhruba stokrát, už bych prostě neměnila (na MacOS jsem přešla po deseti letech používání Linuxu). Až dozraje doba a většina monitorů půjde připojit přes USB-C, nebudu s výměnou za nový MacBook Pro váhat. Přesto bych velice ocenila, kdyby měl ještě alespoň jeden nebo dva USB-C porty navíc (nabíjení, tři externí monitory, sluchátka a občas iPhone).

 4. Daniel Hledik says:

  Jakej je nejlepsi .Mac pro studenta ?

 5. StofanHD says:

  Ahoj myslíš si že je lepší k iPadu si koupit magick key board nebo je to zbytečné

 6. Petr Javůrek says:

  Dobrý den Petře, vím, že Vaše recenze nebo spíš názor je hlavně na téma Macbook a který si vybrat, přesto bych Vás poprosil o názor. Myslíte, že dnešní iPad Pro má potenciál nahradit nebo stát se plnohnodnotným zařízením a nahradit Macbook? Sám jsem uživatel Macbooku Pro 2017 bez touchbaru, hodně přemýšlím zda na svoji práci (prezentace v powerpointu, surfování, youtube, imovie videa a zrcadlení na projektoru) mohu udělat i na iPadu Pro s iOS 11 ve spolupráci s Apple pencil a smart klávesnicí. Můžu Vás poprosit o názor, zda se to plnohodnotně dá již v dnešní době nahradit? Možná to bude zajímavé téma i pro Vás a Váš YT kanál. Velice rád bych znal Váš pohled co iPadu Pro k tomu chybí, nebo jestli je možné ho nahradit už dnes. Předem velice děkuji za odpověď.

 7. Baldik says:

  Chtěl bych si koupit Macbook Air 13'' CZ. Co na něj říkáte?

 8. Pavol Blahut says:

  čo si myslíš o starších rev. týchto zariadení ma zmysel kupovať 5-6r zariadenie ? Ďakujem

 9. MaXxyZz says:

  Jaký macbook by si mi nějvíce doporučil , pro stundenta ?

 10. Smokey-Forever says:

  Nemáte nejaký macbook na prodej ? Rád bych koupil

 11. Maxea - By: Bambus64 says:

  Já osobně na všechnu náročnější práci používám nadupanej stolák. Do školy a další multimediální věci Chrome OS.Nic nestojí, je to po rocé neuvěřitelně rychlé, výdrž baterie nejvíc top. Někdy když to používám jen do školy jsem schopný bez nabijení vydržet cca… dva týdny, pokud nejedu na každé hodině. Android aplikace k dizpozici, prohlížeč souborů dokonale propojený s GDrive a synchronizace při spánku která nežere vůbec baterii a je naprosto neviditelná.

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.

*

Rss Feed Tweeter button Facebook button Technorati button Reddit button Myspace button Linkedin button Webonews button Delicious button Digg button Flickr button Stumbleupon button Newsvine button Youtube button